O fundacji

Fundacja Analiz Sztuki została założona w czerwcu 2020 roku w Krakowie. Od tego momentu prowadzi aktywną działalność realizując projekty, celem których jest rozwój polskiej nauki.

Zajmujemy się:

• Katalogowaniem zabytków, dzieł sztuki oraz materialnego dziedzictwa kulturowego.

• Wzbogacaniem wiedzy na temat sztuki polskiej oraz zagranicznej.

• Archiwizacją publikacji z dziedzin nauk humanistycznych.

• Prowadzeniem badań naukowych z zakresu historii sztuki.

• Wydawaniem publikacji w wersji papierowej oraz elektronicznej.

Na naszej stronie internetowej projektujemy bazę danych, w której skład wchodzą katalogi poświęcone realizowanym przez nas projektom. Mogą z nich korzystać naukowcy uzupełniając swoje badania o materiały scyfryzowane w najwyższej jakości, jak również miłośnicy sztuki.

Zabezpieczenie danych jest jednym z podstawowych celów realizowanych przez Fundację. Dbamy o to, aby użytkownicy mieli dostęp do aktualnych zasobów również za pośrednictwem urządzeń mobilnych.

Prowadzimy działalność o charakterze edukacyjnym. Mówimy o sztuce i różnorodnych elementach kultury odkrywając naszym czytelnikom wyjątkowe i dotąd mało znane dzieła współpracując z Państwowymi instytucjami oraz prywatnymi kolekcjonerami.

Sklep internetowy od home.pl